Pro seniory Pro seniory Fotogalerie Napište nám Diář starosty Dění v obci

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Rozklikávací rozpočet obce

Rozklikávací rozpočet obce

S ohledem na maximální transparentnost a otevřenost směrem k občanům se Obec Štěpánov připojuje k dalším územně samosprávným celkům (tj. obcím a krajům), které plány a výsledky svého hospodaření prezentují na svých internetových stránkách a to formou stále populárnějšího tzv. Rozklikávacího rozpočtu. Ten v přehledné a zároveň pro občany v co nejsrozumitelnější grafické a tabulkové podobě zobrazuje hospodaření obce. Zpřístupnění rozpočtu v takto detailní podobě není dáno legislativou, tj. jedná se o dobrovolnou a vstřícnou aktivitu samosprávných celků.


Připravený Rozklikávací rozpočet je doplněn o návod, jak se v rozpočtu orientovat a pro aktuální rok je připraven stručný komentář k rozpočtu. Vzhledem k tomu, že téma hospodaření obcí a krajů je poměrně široké a složité, je zpracován výkladový minislovník používaných odborných pojmů. Pro případné zájemce o tvorbu rozpočtu jsou samozřejmě uvedeny základními principy financování veřejné správy a legislativní požadavky na rozpočet, jeho přípravu a následnou kontrolu.
Rozklikávací rozpočet je připraven na speciálním informačním webu Ministerstva financí České republiky a obsahuje čtvrtletně aktualizované informace pocházející ze systému Státní pokladny.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.stepanov.cz

Registrujte se zde

 

 

23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj
Přivítali byste hlášení obecního rozhlasu vícekrát denně?
a) stačí 1x
  
 330
b) alespoň 2x (dopoledne a odpoledne či večer)
  
 177
c) 3x (dopoledne, odpoledne a večer)
  
 96

Kalendář akcí

Návštěvnost stránek

578470