Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hlášení rozhlasu > Hlášení 11. 03. 2020

Hlášení 11. 03. 2020Informace OÚ Štěpánov

 

Obecní knihovna Štěpánov oznamuje čtenářům, že je v současné době až do odvolání uzavřena.

 

Z rozhodnutí České Obce Sokolské a župy Olomoucké Smrčkovy zůstává tělocvična sokolovny pro veškeré aktivity uzavřená. Za Sokol Štěpánov Jarka Suchomelová, starostka.

 

Zítra ve čtvrtek  od 13:00 do 13:15 u nákupního střediska  Hruška bude soukromá firma z Jižní Moravy prodávat: sadbové brambory, konzumní brambory žluté za 14,90 Kč, V akci červené brambory za 11,90 Kč, česnek, cibule, ořechy Vlašské i Lískové, jablka za 18 Kč, žampióny, květák, kedlubny, mandarinky, hrušky, med, čerstvá vejce, bonbony  a čokolády.

 

Vážení spoluobčané, starosta obce Štěpánov v souvislosti s nařízením Vlády ČR, které mají zabránit šíření nákazy koronavirem, svolal dne 10. března ve 13 h mimořádnou Radu obce Štěpánov. Na tuto byly přizváni i zástupci vedení základní školy a mateřských škol.

Rada obce Štěpánov vzala na vědomí přijaté mimořádné opatření jímž Ministerstvo zdravotnictví zakázalo s účinností ode dne 10. března od 18:00 veškerá kulturní a sportovní představení, shromáždění, výstavy, slavnosti, trhy a podobné akce s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob a to až do odvolání.

Dále Rada obce Štěpánov, v návaznosti na tato opatření, vydává pokyn s účinností od středy 11. března k přerušení výuky na základní škole ve Štěpánově do odvolání. V souvislosti s přerušením výuky ve škole, dojde i ke zrušení dalších akcí konaných ve školních zařízeních. Provoz mateřských škol prozatím zůstává zachován.  

Rada obce Štěpánov vyzývá všechny právnické a fyzické osoby a dále pak organizátory kulturních, sportovních, náboženských a dalších společenských a jim podobných akcí, aby dodržovali nařízení vlády, mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a pokyny orgánů ochrany veřejného zdraví.

Rada obce Štěpánov dále doporučuje občanům, aby omezili fyzické návštěvy na úřadu obce a preferovali telefonický kontakt.

Rada obce doporučuje zvážit konání kulturních akcí i s nižším počtem návštěvníků než je povolený limit do 100 osob a sportovním klubům a zájmovým organizacím, aby zvážily své sportovní aktivity s ohledem na omezení shromažďování osob.

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR  naleznete na elektronické úřední desce. Informace jsou také vyvěšeny na informační desce na obecním úřadě.