Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení 22. října 2021

Hlášení 22. října 2021Informace MěÚ Štěpánov

 

Vážení spoluobčané, v rámci probíhající evidence odpadových nádob Vás žádáme o pomoc při příštím svozu odpadu, který proběhne ve středu 27. října. Prosíme občany Moravské Huzové, Březců a Štěpánova, aby v tento svozový den vyvezli na ulici všechny popelnice na komunální a biologicky rozložitelný odpad, které vlastní a používají, a ponechali je na ulici až do 18 h. Každá popelnice musí být opatřena cedulkou s číslem popisným domu, ke kterému patří, a to alespoň provizorně, např. papírem s lepící páskou.

 

Školní jídelna Štěpánov přijme pracovnici nebo pracovníka na výpomoc do školní kuchyně. Pomoc je třeba okamžitě, nástup je možný hned pondělí 25. října, nutný zdravotní průkaz. Vhodné i pro důchodkyni nebo maminku na mateřské dovolené. Bližší informace podá vedoucí školní jídelny na tel. č. 585 386 499 nebo 608 984 227.

 

Ve dnech 27. až 29. 10. 2021 nebude MUDr.Tóthová z důvodu dovolené ordinovat. Zastupuje MUDr.David Folprecht ve svých ordinačních hodinách. V akutních a neodkladných stavech vás ošetření oddělení urgentního příjmu FN Olomouc nebo pohotovost nemocnice Šternberk.

 

Z důvodu včerejšího hašení požáru ve Štěpánově, kdy při odběru vody z hydrantů došlo ke kolísání tlaku ve vodovodním řadu, se ve vašem vodovodu může vyskytnout zakalená voda.

 

ČEZ Distribuce, a. s. upozorňuje občany na plánovanou odstávku elektřiny, která zahrnuje ulici Dolní a ulici Polní. Přerušení dodávky elektřiny proběhne ve středu 10. listopadu od 8 do 15 hodin.

 

Leopold Čuda, kameník ze Šternberka nabízí své služby. Sekání písma, obnovu starých nápisů, opravy pomníků.  Dále nabízí služby hrobnictví, uložení urny, výkopy hrobů, urnové sklípky. Prodává lucerny a vázy a také kámen ze žuly na pečení. Po telefonické domluvě přijede a zhotoví zdarma návrh pomníku, řešení oprav a další. Telefonní kontakt na kameníka Čudu je 606 201 456.

 

Město Štěpánov pořádá ve čtvrtek 28. října Lampionový průvod do parku TGM u příležitosti Dne vzniku samostatného Československého státu. Sraz je v 18 hodin. Horní konec u bývalé Ledy a dolní konec u obchůdku. Kromě oslav státního svátku se můžete těšit na První punč.

 

Srdečně vás zveme na talkshow herečky Sandry Pogodové a muzikanta Richarda Pogody. Uskuteční se v sobotu 6. listopadu od 19 hodin v sále kina ve Štěpánově. Předprodej vstupenek již probíhá na pokladně městského úřadu a cena je 170 korun českých.

 

 

ČEZ Distribuce, a. s. upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení distribuční soustavy provozované společností ČEZ Distribuce, a. s. na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Nebude-li zásah proveden do 15. listopadu tohoto roku a bude-li ohrožena bezpečnost a spolehlivost provozování zařízení distribuční soustavy, je pracovník pověřený společností ČEZ Distribuce, a. s., oprávněn ke vstupu na dotčené pozemky za účelem provedení zásahu.

 

U příležitosti připomínky 745. výročí od založení obce Březce srdečně zveme všechny spoluobčany na společné setkání v den státního svátku ve čtvrtek 28. října. V 18 hodin se uskuteční mše svatá v kapli sv. Jana Nepomuckého a od 19 hodin lampionový průvod obcí. Sraz u kříže na návsi. Na závěr průvodu bude připraveno drobné občerstvení pro děti.  

 

Další možnost využít bezplatné poradenství právníka Advokátní kanceláře Ritter-Šťastný budete mít ve středu 27. října od 15 do 17 hodin v kanceláři č. 6 v 1. patře MěÚ Štěpánov. Na schůzku k právníkovi je nutné se objednat na telefonu 585 386 482.