Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hlášení rozhlasu > Hlášení 25. 03. 2020

Hlášení 25. 03. 2020Image.jpg

Informace OÚ Štěpánov

 

Nově Ministerstvo zdravotnictví nařídilo s účinností od 24. března do 1. dubna, že občané nemají venku tvořit větší skupinky, lze pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu. Zároveň je nařízeno při kontaktu s ostatními zachovávat odstup nejméně dva metry, pokud je to možné.

 

Základní škola Štěpánov pořádá od 1. do 30. dubna Zápis do 1. ročníku . Zápis proběhne bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců. Zapisovat se budou děti narozené od 1. září 2013 do 31. srpna 2014 a děti, které mají povolený odklad školní docházky do 31. srpna 2020. Všechny informace o průběhu zápisu budou vyvěšeny na webových stránkách školy od 25. března.

 

Vláda České republiky včera rozhodla, že veškerá opatření, přijatá v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem jež vyhlásila 12. března prodlužuje do středy 1. dubna.

Dále se nám opět upravila doba pro vstup do velkých obchodů s potravinami a drogerii pro osoby starší 65 let a to na čas od 8 do 10 hodin. Toto omezení neplatí v obchodech, které mají prodejní plochu do 500 metrů čtverečních. Pro obchody v naší obci tedy toto omezení již neplatí.

 

Obecní úřad ve Štěpánově je nadále je obecní úřad uzavřen a v důsledku tohoto opatření jsou úřední hodiny na obecním úřadu ve Štěpánově upraveny v pondělí a ve středu  od 13 do 16 hodin a vyřizování úředních záležitostí je možné pouze po předchozí telefonické domluvě.

 

Charita Šternberk nabízí zajištění nákupů potravin, vyzvednutí léků, rozvozy obědů nebo zapůjčení kompenzačních pomůcek seniorům, osobám se zdravotním postižením nebo lidem, kteří se ocitli ve vážné sociální situaci. Kontaktovat Charitu je možné ve všední dny od 8 do 12 hodin na telefonu 730 585 752.