Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - čtvrtek 23. 9. 2021

Hlášení - čtvrtek 23. 9. 2021Informace MěÚ Štěpánov

 

Vážení spoluobčané, chtěl bych Vás jménem starosty pozvat tuto sobotu 25. září od 20 hodin do kostela sv. Barbory na „Nokturno při svíčkách“ s hudebně-vizuálním programem s připomenutím výročí prvních zmínek o našich obcích. Společně se zaposloucháme do děl W. A. Mozarta, Giusepe Verdiho, zazní netradičně nastudovaný Svatováclavský chorál a další hudební díla. Vše bude doplněno o videoprojekce a průvodní slovo o historii Štěpánova, jeho místních částech a především o historii kostela sv Barbory. Půjde opět o ojedinělý kulturní zážitek na který Vás srdečně zveme a rádi Vás uvítáme tuto sobotu ve 20 hodin v kostele sv. Barbory.

 

Další možnost využít bezplatné poradenství právníka Advokátní kanceláře Ritter-Šťastný budete mít ve středu 29. září od 15 do 17 hodin v kanceláři č. 6 v 1. patře MěÚ Štěpánov. Na schůzku k právníkovi je nutné se objednat na telefonu 585 386 482.

 

Úklidová firma Geisler přijme pracovníka/pracovnici na pravidelný úklid v Bohuňovicích, a to vždy v pondělí, středu a pátek v čase od 06:00 do 11:00 hodin, případně od 16:00 do 21:00 hodin. Odměna 120,- Kč/hod, nástup od 1.10.2021. Práce je vhodná pro ženy na rodičovské dovolené, aktivní důchodce a také pro osoby invalidní nebo zdravotně znevýhodněné. Více informací na tel.: 736 688 846, prace@geisler.cz nebo www.geisler.cz

 

Fotbalisté z Moravské Huzové zvou své příznivce na další domácí utkání, které se uskuteční v sobotu  25. září od 15,30 hodin a kdy hostí celek FK Nemilany. Tradiční občerstvení a pečené makrely zajištěny. Srdečně zvou huzovští fotbalisté.

 

Starosta Štěpánova podle § 15 odst. 1 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky oznamuje, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se uskuteční v pátek 8. října 2021 od 14 do 22 hodin a v sobotu 9 října 2021 od 8 do 14 hodin.  

Místem konání voleb budou čtyři volební okrsky: v ZÚŠ na adrese Nádražní čp.232 budou dva volební okrsky. Volební okrsek č. 1 v přízemí pro voliče bydlící v ulicích: Pod Nadjezdem, Hybešova, Tovární, Dělnická, Štěpána Krejčího, Za Drahou a Nádražní a volební okrsek č. 2 v první patře pro voliče bydlící v Březcích, Benátkách a ulicích: Březecká, Nová, Nadjezdová a Sídliště.

Volební okrsek č. 3 bude mít sídlo v Základní škola Štěpánov, na ulici Dolní čp. 597 pro voliče bydlící  v ulicích: Novoveská, Horní, Na Rybníčku, Za Kameníčkovým, U Splavu, Zahradní, Sokolská, U Parku, Polní, Pravoslavná, Dolní, Na Trávníku, Spojovací a Dlouhá,  dále strážní domek a hájenka.

Poslední volební okrsek č. 4 bude v Obecním domě v Moravské Huzové čp. 60 pro voliče bydlící v Moravské Huzové a ve Stádle.

Voliči  bude  umožněno  hlasování poté,  kdy  prokáže  svoji  totožnost  a  státní občanství České republiky. Volič    může   požádat   ze  závažných,  zejména   zdravotních  důvodů  (např.  úraz  nebo dlouhodobá   nemoc),   městský  úřad   a   ve  dnech  voleb  okrskovou  volební  komisi o přenosnou volební schránku.  Telefonní číslo  na  Městský úřad Štěpánov  pro  nahlášení požadavku na zajištění přenosné volební schránky je 585 386 482 nebo 724 050 551. Ve dni voleb může volič požádat o přenosnou volební schránku na tel. č. 724 050 551. Každému  voliči   budou  dodány  nejpozději  3 dny  přede  dnem  voleb   hlasovací lístky. V případě,  že dojde k jejich poškození nebo ztrátě,  obdrží volič  novou  sadu hlasovacích lístků přímo ve volební místnosti.

Více informací k nadcházejícím volbám naleznete na internetových stránkách Krajského úřadu Olomouckého kraje).

 

K oslavě výročí prvních zmínek o našich obcích je pro Vás připraven následující program: V pátek 24. září je pro Vás připraven od 19 hodin koncert sboru Cantabile v kostele sv. Barbory. V sobotu 25. září bude probíhat od 14 hodin tanková bitva o Březce na poli u ČOV a od 15 hodin letecká a tanková bitva o nádraží za vlakovým nádražím Štěpánov. V kostele sv. Barbory bude od 14 hodin probíhat výstava historie Štěpánova, kronik a uskuteční se vystoupení dechovky Šternberanka a od 20 hodin začne večerní hudební nokturno při svíčkách a s videoprojekcí a průvodním slovem. V pondělí 27. září se v kostele sv. Barbory uskuteční Večerní koncert.

 

 

 

V sobotu 25. září od 14 hodin bude probíhat rekonstrukce bitvy „Osvobození Březců“. Z tohoto důvodu prosíme místní obyvatele a případně jejich návštěvy, aby od 13 do 15 hodiny neparkovali svá vozidla na silnici. Zvláště pak obyvatele v částech od Kapličky po Smékalovo a v okolí točny autobusu až po konec obce směrem k ČOV. Dále upozorňujeme, že při rekonstrukci bitvy bude používána pyrotechnika, bude probíhat střelba a proto prosíme,  abyste na dobu probíhající bitvy zabezpečili své zvířecí mazlíčky a byli připraveni na zvýšený hluk ve svém okolí.

  

Výstaviště Flora Olomouc Vás zve na podzimní etapu výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. Akce se koná od 14. do 17. října na olomouckém Výstavišti Flora. Hlavní expozice připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby jejich pěstování. Můžete se těšit i na bohatý doprovodný program. Aktuální informace najdete na webu www.flora-ol.cz.

 

V termínu od 20. září do 12. listopadu 2021 dojde k částečné uzavírce silnice III/4476 v obci Moravská Huzová z důvodu stavebních prací na rekonstrukci autobusové zastávky.