Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - pátek 14.července 2023

Hlášení - pátek 14.července 2023    Informace MěÚ Štěpánov

 

Starosta města vyhlašuje soutěž pro amatérské fotografy s názvem Léto ve Štěpánově. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích. První nese název Duch místa a druhá Letní čas spolu ve Štěpánově. Tři nejlepší fotografie v každé kategorii budou oceněny finanční odměnou, věcnou cennou a diplomem. Uzávěrka přihlášek je 15. září 2023. Bližší informace k soutěži najdete na webových stránkách města, na facebooku a na městském úřadě.

 

Na celém území Olomouckého kraje, zejména pak v lesích , parcích, zahradách, na loukách, ve skladech sena a slámy a na zemědělských pozemcích, je až do odvolání proto zakázáno: rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, pálení klestu a zbytků po těžbě na lesních pozemcích, používání pyrotechnických výrobků, létajících přání, lampionů se světlem z otevřeného ohně a pochodní, v neposlední řadě je zakázáno odhazování hořících nebo doutnajících předmětů. Připomínáme, že podle zákona o lesích je obecně bez ohledu na počasí zakázáno v lesích kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa. Zároveň je zakázáno rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně do vzdálenosti 50 m od okraje lesa. Tímto apelujeme na váš zodpovědný přístup v tomto horkém a suchém počasí.

 

Upozorňujeme občany na úplnou uzavírku ul. Dolní, v prostoru autobusových zastávek u Salvie, která proběhne ve dnech 17.07. – 06.08. Autobusy budou projíždět dle jízdních řádů, s výjimkou 27. – 28.07., kdy bude uzavírka platit i pro hromadnou dopravu. Objízdná trasa vede po silnici II. třídy směr Pňovice. Více informací najdete na webu města a na úřední desce. Děkujeme za pochopení.

 

Hanácký skanzen v Příkazích Vás zve na Lidové stavitelství, které se bude konat tuto sobotu 15. července od 10:00 – 17:00 hodin. Můžete se těšit na ukázky výroby nepálených cihel a tvorbu hliněných omítek, prezentaci hanáckých lidových krojů a na regionální speciality. Občerstvení zajištěno. Těší se na Vás pořadatelé.

 

Oznamujeme občanům, že sběrný dvůr bude během prázdnin v některých dnech uzavřen. Bude to v tyto dny: ve středu 19. července, v pondělí 24., a ve středu 26. července a během hodových slavností v sobotu 12., a po hodech v pondělí 14. srpna. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

 

Sbor dobrovolných hasičů Stádlo Vás v sobotu 29. července srdečně zve na Oslavy 60. výročí založení sboru. Centrum oslav bude ve Stádle na hřišti a bohatý program bude zahájen ve 13:30 slavnostním průvodem. Těšit se můžete na spoustu muziky, zábavy a soutěží. Dobré občerstvení bude zajištěno. Těšíme se na Vás.

 

Také v srpnu budete mít možnost využít zdarma služby právníka Advokátní kanceláře Ritter-Šťastný. Na schůzku s právníkem je nutné se objednat na telefonu 585 386 482. Nejbližší právní poradenství se uskuteční ve středu 9. srpna od 15 do 17 hodin v kanceláři č. 6 v 1. patře MěÚ Štěpánov.

 

V neděli 16. července Vás zveme na Dětský den na fotbalové hřiště v Moravské Huzové. Odpoledne plné zábavy a soutěží začíná ve 13 hodin a těšit se můžete na nafukovací atrakce, malování na obličej, hasičskou pěnu, bohatou tombolu, DJ Davida a soutěže pro děti. Občerstvení bude zajištěno.

 

Klub rodičů a dětí a rodina Polákova Vás zvou na Pirátskou stezku s připravenými úkoly ve dnech od 11. do 30. července. Stezka je dlouhá 1700 metrů, je značená a má 10 zastavení ve směru Hruška – Pravoslavná – směr koleje a zpět kolem hřiště – Spojovací. Přejeme Vám hodně zábavy.