Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - pátek 16.9.2022

Hlášení - pátek 16.9.2022Informace MěÚ Štěpánov

 

SDH Štěpánov Vás srdečně zve na oslavy 140. výročí od svého založení. Oslavy se uskuteční na travnaté ploše před ŽŠ Štěpánov v sobotu 17. září. Ve 12 hodin vyjde slavnostní průvod od Salvie a bude představen nový prapor. Od 13 hodin přijde na řadu slavnostní oběd a bude připraveno bohaté občerstvení. Ve 14 hodin vám ukáží svoje dovednosti naši nejmladší členové. Ve  14:30 jsou připraveny ukázky z činnosti Integrovaného záchranného systému – záchranné akce při dopravní nehodě, vyprošťovací práce, postup při záchraně z hořícího vozu a vše s doprovodným komentářem. Od 20 hodin začne taneční zábava s kapelou ROXY a přibližně ve 21:30 prozáří noc ohnivá show. Připraven je i další doprovodný program, skákací hrad, malování na obličej, interaktivní hry, ukázky hasičské techniky a další. Bohaté občerstvení je zajištěno a vstupné je dobrovolné.

 

Farma „Česnek z Blatce“ pořádá v Blatci u Olomouce samosběr brambor na uskladnění. Brambory 8 Kč za kilo, cibule žlutá kilo za 12 Kč. Samosběr bude probíhat od pátku 16. do neděle 18. září. Při nepříznivém počasí se časy a termíny můžou měnit. Aktuální informace najdete na facebooku „FARMA ČESNEK Z BLATCE“ nebo na telefonních číslech 604 549 823 nebo 777 590 071.

 

Další možnost využít bezplatné poradenství právníka Advokátní kanceláře Ritter-Šťastný budete mít ve středu 5. října od 15 do 17 hodin v kanceláři č. 6 v 1. patře MěÚ Štěpánov. Na schůzku k právníkovi je nutné se objednat na telefonu 585 386 482.

 

Starosta města svolává na úterý 20. září od 17 hodin do prostor Školní jídelny ZŠ Štěpánov 26. veřejné zasedání Zastupitelstva města Štěpánov.

 

 

 

TJ Štěpánov zve své fanoušky na fotbalová utkání o tomto víkendu. V sobotu 17.9. ve 13 hodin nastoupí starší žáci proti mužstvu Tatranu Litovel a v 15.30 hodin nastoupí naši muži proti mužstvu Sokol Velký Újezd. Přijďte nás povzbudit. O občerstvení postaráno jako vždy. Těší se fotbalisti TJ Štěpánov".

 

Společenství kominíků a topenářů bude provádět ve Štěpánově revize kotlů na tuhá paliva, revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol je stanoven na pátek 30. září. Cena za kontrolu a čištění komínu je 450 Kč, cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 450 Kč, cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč. Zájemci se mohou objednat na telefonním čísle: 608 748 989

 

 

Při příležitosti 30 let od úmrtí významné osobnosti Štěpánova Vás zveme na Vzpomínku na Františka kardinála Tomáška. V sobotu 17. září se od 17:30 v kině ve Štěpánově uskuteční přednáška s názvem „To byl František kardinál Tomášek“ v podání docentky Jitky Jonové z katedry církevních dějin a církevního práva z UP v Olomouci. V předsálí kina bude u této příležitosti instalována výstava o životě Františka kardinála Tomáška. Vstupné je dobrovolné a všechny vás tu rádi uvidíme.