Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - pátek 25. září 2020

Hlášení - pátek 25. září 2020Informace MěÚ Štěpánov

 

Město Štěpánov, Kruh přátel hudby pořádá v neděli 4. října v 19 hodin v kostele sv. Barbory ve Štěpánově koncert houslového virtuóze Pavla Šporcla „Pocta Paganinimu“. Vstupné je v předprodeji za 150 Kč a v den konání koncertu za 200 Kč. Neváhejte – kapacita je omezena. 

 

Oznamujeme občanům, že v pondělí dne 28. září 2020 bude sběrový dvůr uzavřen.

 

Knihovna Štěpánov Vás zve na výstavu obrazů Anety Krylové s názvem "BARVY ŽIVOTA".

Výstava bude probíhat od 1. října do 17. prosince 2020, v provozní době knihovny. Vystavené obrazy je možné si zakoupit.

Neformální setkání s autorkou proběhne 13. 10. od 15 hodin.

Těšíme se na Vás! 

 

Vážení občané, přijměte pozvání na besedu s kandidátem na senátora, panem Františkem Johnem, úspěšným starostou města Zábřeh. Setkání se uskuteční v pátek 25. září, v 9:15, tedy ve čtvrt na deset dopoledne, před nákupním střediskem Hruška. Těší se na vás František John,  kandidát na senátora parlamentu České republiky, starosta města Zábřeh.

 

 

Obec Pňovice a Kruh přátel hudby Pňovice pořádají v sobotu 26. září od 17 hodin v kostele sv. Václava v Pňovicích Hodový koncert, kdy vám zahraje na renezanční loutnu Kateřina Maňáková a na zobcovou flétnu Anežka Levová. Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na opravy kostela.

 

Město Štěpánov, Kruh přátel hudby, pořádá ve spolupráci s nadací Český hudební fond v koncertním sále ZUŠ ve Štěpánově v neděli 27. září od 16 hodin koncert pro housle a klavír v podání Ivana Ženatého a Igora Ardaševa.

 

Tělovýchovná jednota Štěpánov zve příznivce kopané na mládežnická utkání. V sobotu 26. září od 10 hodin hrají mladší žáci se soupeřem z Bohuňovic a ve 13 hodin se střetnou starší žáci s týmem z Haňovic. Naše přípravka zajíždí na zápas do  Dolan a naši muži mají 2 kola volno. Můžete tedy přijít povzbudit naši mládež. Srdečně zvou fotbalisté Štěpánov.

 

Starosta Štěpánova oznamuje, že volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje a do 1/3 Senátu Parlamentu ČR se uskuteční dne 2. října 2020 od 14,00 hodin do 22,00 hodin a dne 3. října 2020 od 8,00 hodin do 14,00 hodin. Případné II. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR dne 9. října 2020 od 14,00 hodin do 22,00 hodin a dne 10. října 2020 od 8,00 hodin do 14,00 hodin.

Místem konání voleb budou čtyři volební okrsky: v ZÚŠ na adrese Nádražní čp.232 budou dva volební okrsky. Volební okrsek č. 1 pro voliče bydlící v ulicích: Pod Nadjezdem, Hybešova, Tovární, Dělnická, Štěpána Krejčího, Za Drahou a Nádražní a volební okrsek č. 2 pro voliče bydlící v Březcích, Benátkách a ulicích: Březecká, Nová, Nadjezdová a Sídliště.

Volební okrsek č. 3 bude mít sídlo v Základní škola Štěpánov, na ulici Dolní čp. 597 pro voliče bydlící  v ulicích: Novoveská, Horní, Na Rybníčku, U Splavu, Zahradní, Sokolská, U Parku, Polní, Pravoslavná, Dolní, Na Trávníku, Spojovací a Dlouhá,  dále strážní domek a hájenka. Poslední volební okrsek č. 4 bude v Obecním domě v Moravské Huzové čp. 60 pro voliče bydlící v Moravské Huzové a ve Stádle.

Informace k samotnému hlasování: Voliči bude umožněno  hlasování poté,  kdy  prokáže svoji  totožnost  a  státní občanství České republiky. Volič   může   požádat   ze závažných   zejména   zdravotních  důvodů  (např.  úraz  nebo dlouhodobá   nemoc),  městský  úřad   a   ve  dnech  voleb  okrskovou  volební  komisi o přenosnou volební schránku. Do volební místnosti  vstoupí volič  s nasazenou rouškou nebo obdobnou ochranou nosu a úst.   Při  vstupu  do  místnosti   použije  volič   dezinfekci  na  ruce   a  udržuje  přiměřené rozestupy. Voličům doporučujeme využít vlastní psací potřeby pro úpravu hlasovacího lístku. Voliči,  kteří  mají  nařízenou  karanténu  nebo  izolaci  z  důvodu  onemocnění   covid-19,  krajskou  hygienickou  stanicí  nebo praktickým lékařem,  mají  možnost  volit  zvláštními způsoby podle zákona č. 350/2020 Sb.  Bližší informace jsou uveřejněny na úřední desce Městského úřadu Štěpánov nebo na webových stránkách města v sekci „VOLBY“.