Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - středa 22. 9. 2021

Hlášení - středa 22. 9. 2021Informace MěÚ Štěpánov

 

K oslavě výročí prvních zmínek o našich obcích je pro Vás připraven následující program: V pátek 24. září je pro Vás připraven od 19 hodin koncert sboru Cantabile v kostele sv. Barbory. V sobotu 25. září bude probíhat od 14 hodin tanková bitva o Březce a od 15 hodin letecká a tanková bitva o nádraží. V kostele sv. Barbory bude od 14 hodin probíhat výstava historie Štěpánova, kronik a uskuteční se vystoupení dechovky Šternberanka a od 20 hodin začne večerní hudební nokturno při svíčkách a s videoprojekcí a průvodním slovem. V pondělí 27. září se v kostele sv. Barbory uskuteční Večerní koncert.

 

Dětská lékařka MUDr. Gastová oznamuje, že ve čtvrtek 23. září nebude ordinovat, přítomna bude pouze sestra.

 

Zítra ve čtvrtek od 11:30 do 11:50 u nákupního střediska Hruška bude firma z Jižní Moravy prodávat: brambory k uskladnění, cibuli, česnek, jablka k uskladnění, hrušky, meruňky, broskve, švestky, borůvky, zelí, rajčata, papriky,  a jiné ovoce a zeleninu dle aktuální nabídky, fazole Becok, český  med, vejce, ovocná vína, sirupy, bonbóny a čokolády. Firma přijímá objednávky na krouhané zelí.

 

V sobotu 25. září od 14 hodin bude probíhat rekonstrukce bitvy „Osvobození Březců“. Z tohoto důvodu prosíme místní obyvatele a případně jejich návštěvy, aby od 13 do 15 hodiny neparkovali svá vozidla na silnici. Zvláště pak obyvatele v částech od Kapličky po Smékalovo a v okolí točny autobusu až po konec obce směrem k ČOV. Dále upozorňujeme, že při rekonstrukci bitvy bude používána pyrotechnika, bude probíhat střelba a proto prosíme,  abyste na dobu probíhající bitvy zabezpečili své zvířecí mazlíčky a byli připraveni na zvýšený hluk ve svém okolí.

 

Výstaviště Flora Olomouc Vás zve na podzimní etapu výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex. Akce se koná od 14. do 17. října na olomouckém Výstavišti Flora. Hlavní expozice připomene význam ovoce a zeleniny pro člověka a také zdravé způsoby jejich pěstování. Můžete se těšit i na bohatý doprovodný program. Aktuální informace najdete na webu www.flora-ol.cz.

 

V termínu od 20. září do 12. listopadu 2021 dojde k částečné uzavírce silnice III/4476 v obci Moravská Huzová z důvodu stavebních prací na rekonstrukci autobusové zastávky.

 

V neděli 26. září 2021 od 19 hodin zveme na divadelní operetní představení s názvem Láskyplná opereta. Zazní nestárnoucí melodie klasické i lidové operety a muzikálu proložené vtipnými dialogy a scénkami. Představení se z technických důvodů přesouvá z kina do Sokolovny. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně městského úřadu.

Další možnost využít bezplatné poradenství právníka Advokátní kanceláře Ritter-Šťastný budete mít ve středu 29. září od 15 do 17 hodin v kanceláři č. 6 v 1. patře MěÚ Štěpánov. Na schůzku k právníkovi je nutné se objednat na telefonu 585 386 482.