Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - středa 27. 10. 2021

Hlášení - středa 27. 10. 2021Informace MěÚ Štěpánov

 

Vážení občané, zveme Vás na komunitní sázení stromů do aleje. Každá ruka, která se práce nebojí, ať se v sobotu 30. října do díla zapojí. Od 10 hodin v Březecké aleji, za podjezdem, u zatáčky k Chomoutovskému jezeru. Ideálně, když si sebou vezmete rýč, či motyku a popřípadě rukavice. Budeme sázet 80 ovocných stromů. Bližší informace na telefonu 731 632 832.

 

Fotbalisté TJ Štěpánov vás zvou na poslední zápasy podzimní části soutěží. V sobotu 30. října od 10 hodin hrají mladší žáci s mužstvem z Medlova a ve 12.30 starší žáci s mužstvem Horka nad Moravou. Obě mužstva po úspěšném podzimu postupují do lepších skupin ve svých kategoriích. Od 14.30 proběhne poslední zápas našich mužů, kteří se utkají v přímém souboji o první místo s mužstvem z Libavé. Bohaté občerstvení je samozřejmostí. Všechny vás srdečně zveme na kvalitní kopanou, fotbalisté TJ Štěpánov.

 

Knihovna Štěpánov oznamuje čtenářům, že ve dnech 2., 4., 8., a 9. listopadu bude z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

 

V sobotu 30. října od 10 do 16:30 hodin se v areálu chovatelů na ulici Sokolské uskuteční Dětský bazárek Štěpánov podzim/zima 2021. V nabídce bude především podzimní a zimní oblečení, boty, ale také hračky, knížky, sportovní potřeby a jiné dětské zboží. Příjem zboží proběhne v pátek 29. října od 15 do 18:00 hodin a výdej zboží v neděli 31. října od 10 do 11 hodin. Kontakt pro přihlášení a další bližší inforamce je na Petru Vrbkovou na telefonu 608 612 385 nebo na mailu vrbkovapetra@seznam.cz.

 

Za restaurací Dělnickým dům obnoven prodej živých pstruhů. Informace na místě samotné nebo na telefonu 739 00 50 17.

 

 

Fotbalisté z Moravské Huzové zvou své příznivce na poslední letošní zápas na domácí půdě, který se uskuteční v sobotu 30. října od 14.30. Domácí hostí celek FC Drahlov. Poslední pečené makrely, dobroty z udírny a vynikající svařák zajištěn. Srdečně zvou huzovští fotbalisté.

 

Rada města Štěpánov na svém mimořádném zasedání schválila vyhlášení veřejné sbírky pro rodiny postižené požárem na ulici Novoveské. Přispívat je možné do 14. listopadu na transparentní účet města číslo 42 11 32 7052 / 6800.

 

Oznamujeme občanům, že na parkoviště u základní školy byl přistaven kontejner na hřbitovní odpad. A pro snadnější přístup k němu byla otevřena i boční brána hřbitova.

 

Manipulační sklad dřeva v Moravské Huzové hledá brigádníky s nástupem ihned, v případě zájmu nás kontaktujte na telefonu 776 171 274.

 

ČEZ Distribuce, a. s. upozorňuje občany na plánovanou odstávku elektřiny, která zahrnuje ulici Dolní a ulici Polní. Přerušení dodávky elektřiny proběhne ve středu 10. listopadu od 8 do 15 hodin.

 

Leopold Čuda, kameník ze Šternberka nabízí své služby. Sekání písma, obnovu starých nápisů, opravy pomníků.  Dále nabízí služby hrobnictví, uložení urny, výkopy hrobů, urnové sklípky. Prodává lucerny a vázy a také kámen ze žuly na pečení. Po telefonické domluvě přijede a zhotoví zdarma návrh pomníku, řešení oprav a další. Telefonní kontakt na kameníka Čudu je 606 201 456.

 

Město Štěpánov pořádá ve čtvrtek 28. října Lampionový průvod do parku TGM u příležitosti Dne vzniku samostatného Československého státu. Sraz je v 18 hodin. Horní konec u bývalé Ledy a dolní konec u obchůdku. Kromě oslav státního svátku se můžete těšit na První punč.

 

Srdečně vás zveme na talkshow herečky Sandry Pogodové a muzikanta Richarda Pogody. Uskuteční se v sobotu 6. listopadu od 19 hodin v sále kina ve Štěpánově. Předprodej vstupenek již probíhá na pokladně městského úřadu a cena je 170 korun českých.

 

ČEZ Distribuce, a. s. upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků, přes něž vede nadzemní elektrické vedení distribuční soustavy provozované společností ČEZ Distribuce, a. s. na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Nebude-li zásah proveden do 15. listopadu tohoto roku a bude-li ohrožena bezpečnost a spolehlivost provozování zařízení distribuční soustavy, je pracovník pověřený společností ČEZ Distribuce, a. s., oprávněn ke vstupu na dotčené pozemky za účelem provedení zásahu.

 

U příležitosti připomínky 745. výročí od založení obce Březce srdečně zveme všechny spoluobčany na společné setkání v den státního svátku ve čtvrtek 28. října. V 18 hodin se uskuteční mše svatá v kapli sv. Jana Nepomuckého a od 19 hodin lampionový průvod obcí. Sraz u kříže na návsi. Na závěr průvodu bude připraveno drobné občerstvení pro děti.