Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Hlášení rozhlasu > Hlášení - úterý 22. 9. 2020

Hlášení - úterý 22. 9. 2020Informace MěÚ Štěpánov

 

Město Štěpánov, Kruh přátel hudby, pořádá ve spolupráci s nadací Český hudební fond v koncertním sále ZUŠ ve Štěpánově v neděli 27. září od 16 hodin koncert pro housle a klavír v podání Ivana Ženatého a Igora Ardaševa.

 

Tělovýchovná jednota Štěpánov zve příznivce kopané na mládežnická utkání. V sobotu 26. září od 10 hodin hrají mladší žáci se soupeřem z Bohuňovic a ve 13 hodin se střetnou starší žáci s týmem z Haňovic. Naše přípravka zajíždí na zápas do  Dolan a naši muži mají 2 kola volno. Můžete tedy přijít povzbudit naši mládež. Srdečně zvou fotbalisté Štěpánov.

 

Starosta Štěpánova oznamuje, že volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje a do 1/3 Senátu Parlamentu ČR se uskuteční dne 2. října 2020 od 14,00 hodin do 22,00 hodin a dne 3. října 2020 od 8,00 hodin do 14,00 hodin. Případné II. kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR dne 9. října 2020 od 14,00 hodin do 22,00 hodin a dne 10. října 2020 od 8,00 hodin do 14,00 hodin.

Místem konání voleb budou čtyři volební okrsky: v ZÚŠ na adrese Nádražní čp.232 budou dva volební okrsky. Volební okrsek č. 1 pro voliče bydlící v ulicích: Pod Nadjezdem, Hybešova, Tovární, Dělnická, Štěpána Krejčího, Za Drahou a Nádražní a volební okrsek č. 2 pro voliče bydlící v Březcích, Benátkách a ulicích: Březecká, Nová, Nadjezdová a Sídliště.

Volební okrsek č. 3 bude mít sídlo v Základní škola Štěpánov, na ulici Dolní čp. 597 pro voliče bydlící  v ulicích: Novoveská, Horní, Na Rybníčku, U Splavu, Zahradní, Sokolská, U Parku, Polní, Pravoslavná, Dolní, Na Trávníku, Spojovací a Dlouhá,  dále strážní domek a hájenka. Poslední volební okrsek č. 4 bude v Obecním domě v Moravské Huzové čp. 60 pro voliče bydlící v Moravské Huzové a ve Stádle.

Informace k samotnému hlasování: Voliči bude umožněno  hlasování poté,  kdy  prokáže  svoji  totožnost  a  státní občanství České republiky. Volič    může   požádat   ze závažných   zejména   zdravotních  důvodů  (např.  úraz  nebo dlouhodobá   nemoc),   městský  úřad   a   ve  dnech  voleb  okrskovou  volební  komisi o přenosnou volební schránku. Do volební místnosti  vstoupí volič  s nasazenou rouškou nebo obdobnou ochranou nosu a úst.   Při  vstupu  do  místnosti   použije  volič   dezinfekci  na  ruce   a  udržuje  přiměřené rozestupy. Voličům doporučujeme využít vlastní psací potřeby pro úpravu hlasovacího lístku. Voliči,  kteří  mají  nařízenou  karanténu  nebo  izolaci  z  důvodu  onemocnění   covid-19,  krajskou  hygienickou  stanicí  nebo praktickým lékařem,  mají  možnost  volit  zvláštními způsoby podle zákona č. 350/2020 Sb.  Bližší informace jsou uveřejněny na úřední desce Městského úřadu Štěpánov nebo na webových stránkách města v sekci „VOLBY“.