Děkuji za odpověď pana starosty na v minulém čísle uveřejněný příspěvek VĚCI OBECNĚ VÁŽNĚ I NEVÁŽNĚ.

Když jsem v této odpovědi byl vyzván, že se bude těšit na další, tak přidávám ještě jeden úsměvný postřeh.

Předtím jen ještě pro upřesnění odpovědi pana starosty o vzájemné diskusi bych uvedl, že jde o menší mýlku, protože jsem se s panem starostou nikdy osobně nesetkal, jak z odpovědi může vyznít. Vysvětlení navíc, že nejen informace, zkušenosti a události, které se staly např. před rokem, nejsou tytéž jako v současnosti a že tedy nemusely být dříve aktuální tak, aby na ně přišlo slovo, a proto jsem napsal aktuální uveřejněný příspěvek až teď. Z mého článku jinak může být zřejmé, že  nemám problém s vyjádřením se k jakémukoli problematickému tématu a také, že svůj názor si dokážu, myslím že rozumně, obhájit. Nemám přitom potřebu používat nějakých demagogických, fanatických nebo zavádějících výrazů. Bohužel mnohá vyjádření našich, zvláště vyšších politických představitelů, nejsou vždy tak jasná.

Onen postřeh se týká proběhlých voleb. Pro nás v NOVÉ volební místnosti – koncertním sále v prvním patře ZUŠ. Asi ne každý si všiml nevinného informačního nápisu na dveřích při vstupu do volební místnosti. Zase asi nebudu úplně přesný, ale pokusím se interpretovat: „VSTUPUJTE POUZE PŘI POTLESKU“. Neznalý nenávštěvník koncertů Kruhu přátel hudby nebo akcí základní umělecké školy by mohl být mile překvapen nebývalou iniciativou volební komise, která ve snaze zvýšit atraktivitu voleb zavedla nový způsob vítání voličů. Důvod je ovšem prozaičtější. Jde jen o informaci pro návštěvníky koncertů, aby nerušili umělce při přednesu a posluchače při zážitku. Ono vnímání (vážné) hudby nebo i soustředěného ticha mezi (hudebními) větami je pro vystupující i posluchače prostě jiné než třeba při písničce od skupiny Team REKLAMA NA TICHO s hlasitostí „volume max“.  :-)

 

Václav Pecháček

 

Po přečtení článku Občana Pecháčka se mi chce křičet „Pecháček na hrad“. Zkusím si přihřát polívčičku u některých témat z jeho článku.

První bych volil věčné téma kruhového objezdu mezi Městem Štěpánov a místní částí a rád bych zde napsal vesnicí, ale nemohu, Březce. Tady bych se chtěl zastat starostu i rady, protože tento „kruháč“ je navrhován a plánován již nějaký roček. A pokud je teď, jak já doufám těsně před realizací nejde jenom, tak přijít a říct „lepší by bylo to a to“, byť by to bylo ku věci a lepší. Co se týče návrhu světelné signalizace, myslím si osobně, že sice barva prodává, ale rozhodně ještě nikoho nezastavila a ani snad nezpomalila, pokud by nechtěl. Ruku na srdce, kolik z vás, byť nechtěně, projelo červenou? A když to někdo nechtěně projede určitě nebude registrovat školáčka, který si vykračuje nabytý vědomostmi ze školy a po hodině dopravní výchovy za asistence naší teď už městské policie a správně pokračuje v cestě jen za svitu zelené barvy svého semaforu. Dnes a denně jsem bombardován ať médii nebo interními oběžníky Správy železnic, so. kolik vlaků projede návěstidlo, kde také stůj znamená červená barva. Také to udělat nechtějí a někdy se nic nestane a někdy je to pohroma. Kruháč se zde musí naprojektovat a vybudovat takový, aby vyhovoval každému, jak poloměrem pro sušičku, tak prostupností pro AČR. Jinak to nemá smysl. Toliko kruháč.

A začíná přituhovat jdu se opřít o Město. Plně se ztotožňuji ohledně tohoto tématu a nejen já, ale koho se zeptám mluví stejně nebo podobně jako článek občana Pecháčka. Jsem rád, že to necítím jen já a je nás více. Konkrétně já jsem z města utekl na čerstvý vzduch a vřelé vztahy mezi sousedy vesnice. To vše jsem zde našel a díky za ně. To s tématem moc nesouvisí. U mě to jde, ale s městem ruku v ruce. Arogance, ignorance, nezájem apod. Jak to píše občan Pecháček „jednou jsem se probudil a zjistil jsem, že jsem měšťák“. Na mě to působí úplně stejným dojmem. Nikdo se k tomu nevyjadřoval, nikde o tom nebyla diskuze (na zastupitelstvo nechodím, nemám na to čas, měním tento čas za čas věnovaný rodině) ani v našich novinách. Neptali se ani osadních výborů na názor. Žádné referendum. Potom přišel kamarád ze zastupitelstva a bum ho-břink ho a jsme městem s náměstím a městskou policií a se vším všudy. Dále se asi k tomu nemá cenu vyjadřovat.

To mi připomíná další připomínku, která se stala obdobným způsobem, a to odvolání ředitele základní školy. Neznám zákulisí, neznám ani novou paní ředitelku, která byla hozena do vodního víru přestavby mateřské školky a asi plave, což dokazuje chodem základní školy, školky i v tak těžkém období pandemie. Dost mazání medu, mám tam přeci jenom dcerku. Chci jen poukázat na to, že pan Vacek byl odvolán a chudák (on není chudák, ale v tomhle jo) sám neví proč a jak se to stalo. Jediné, co jsem se o tomto dozvěděl je to, že starosta toto může udělat a že to má v pravomoci. Tečka. Neděláme přeci věci jen, protože můžeme a v takové funkci by takové razantní opatření se slušelo alespoň vysvětlit, místo děkovaček za udělanou práci a přáních do dalších dní.

Vím, že se lépe kritizuje a nepsal bych tento článek, kdybych nebyl přesvědčen o aktuálnosti a důležitosti ho napsat.

S pozdravem všem „lidi držte se a mějte se rádi“, březečák Hopjan Marek.

 

 

facebook-icon.jpg

Uzávěrka příspěvků 

červencových novin 

je v pondělí

20. 7. 2020

do 24:00 hod.