Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Organizační složky města > Klub rodičů a dětí

Klub rodičů a dětí Štěpánov

Naše aktivity:

Klubík pro rodiče a děti (1-3 roky)

koordinátorka: Veronika Rajtrová

e-mail: klub.rodicu.a.deti@seznam.cz

 

Zveme Vás na pravidelná čtvrteční setkání v dětském kolektivu Klubíku, která se konají od 9 do 11 hodin v prvním patře v budově knihovny. Co Vás čeká? Společné básničky, písníčky, hry s míči, obručemi, překážková dráha, tvoření a spontánní hra dětí. Tento čtvrteční Klubík je vhodný pro děti od 1 roku do 3 let.

V ceně 40 Kč je zahrnuta drobná svačina pro děti a pro dospělého káva nebo čaj. Přijďte se za námi podívat, seznámit se a připravit děti na větší společnost jejich vrstevníků. Kapacita Klubíku je omezena, pokud budete mít zájem k nám poprvé zavítat, dejte nám prosím vědět na e-mail: klub.rodicu.a.deti@seznam.cz nebo se připojte do facebookové skupiny s názvem Klubík Štěpánov.

 

Podpůrná skupina kojení a kontaktního rodičovství

koordinátorka: Libuše Holá - certifikovaná laktační poradkyně MAMILA o. z

e-mail: libuse.hola@gmail.com

 

Podpůrné kojící skupinky slouží k načerpání podpory pro překonání potíží s kojením, sdílení každodenních výzev v mateřství a vzájemnému sdílení zážitků s dalšími maminkami na vlně kontaktního rodičovství. Tyto setkání jsou určená pro těhotné (možnost získat cenné rady z praxe), kojící ženy (podpora, sdílení), kohokoli koho kojení zajímá a chce se dozvědět více. Setkání ve Štěpánově jsou cca 1x za 4 týdny, pátek 9:30 - 11:00, v prostorech Klubíku. Další setkání jsou v Olomouci nebo online. Pokud Vás zajímá více navštivte facebookovou stránku Kojení s láskou = spo-kojené děti.

 

Skupina zájemců o domácí a komunitní vzdělávání dětí

koordinátorka: Petra Kožušníková

e-mail: petra.kozusnikova@seznam.cz

 

Páteční společné setkávání přátel domácího a komunitního vzdělávání dětí vzniklo za účelem výměny informací, vzájemné informační podpory a plánování společných projektů. Cílem setkávání je propojení rodičů, kteří si pro své děti z různých důvodů vybrali cestu domácího vzdělávání, aby tuto činnost mohli provozovat co nejlépe a nejúčelněji. Zároveň může vzájemné setkávání a propojení dětí v některých společných projektech velmi prospět dětem a rodičům pomoci. Frekvence jednou měsíčně, či jednou za čtrnáct dní.

 

Workshopy a semináře (nejen) pro rodiče a děti

koordinátorka: Ludmila Tannenbergová

e-mail: ludmila.tannenbergova@gmail.com

 

Pravidelné semináře, které mají za cíl vzdělávat nejen v oblasti péče o děti jako byl první pomoc u dětí, masáže miminek ale i péče o sebe samotné tejpování, bylinky a vůně proti nemoci

Klub má zázemí v budově knihovny v 1. patře (Nádražní153/11)

 

Mgr. Veronika Rajtrová, předsedkyně Klubu rodičů a dětí Štěpánov