Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Organizační složky města > Klub rodičů a dětí

Klub rodičů a dětí

Dětský karneval v Klubíku

V únoru jsme pro děti připravili maškarní karneval. Děti přišly v krásných maskách, účast byla hojná, celkem 18 dětí. Zatancovali jsme si, zacvičili, zopakovali krátké dětské říkanky. Každé dítě dostalo za odměnu, za svou masku sladký balíček.

Klub rodičů a dětí

Pálení čarodějnice a opékání špekáčků

V pátek 26. dubna 2013 proběhlo na zahradě u Klubíku pálení čarodějnice a opékání špekáčků pro naše nejmenší děti z Klubíku. Děti i některé maminky přišly oblečené v krásných kostýmech čarodějnic a čarodějů. Děti si spolu s rodiči prošly několik stanovišť, které jsme měli pro ně přichystané. Za odměnu dostaly několik sladkostí. Největším zážitkem byly pro děti balónky, které po nafouknutí letěly k nebi a vydávaly bzučivý zvuk. Všichni jsme si opekli dobrý špekáček a na závěr jsme naši klubíkovou čarodějnici hodili do ohně. Každé dítě odcházelo domů s nafouknutým balónkem.

Pálení čarodějnice a opékání špekáčků Pálení čarodějnice a opékání špekáčků Pálení čarodějnice a opékání špekáčků
Pálení čarodějnice a opékání špekáčků Pálení čarodějnice a opékání špekáčků Pálení čarodějnice a opékání špekáčků

Dětský den s kouzelníkem

V sobotu 11.5.2013 za našimi dětmi do Štěpánova zavítal KOUZELNÝ KARNEVAL  S JIRKOU HADAŠEM . Klub rodičů a dětí, organizační složka obce Štěpánova, uspořádala akci pro děti s názvem Dětský den s kouzelníkem. Původně plánovanou zahradní slavnost na zahradě MŠ Sídliště Štěpánov překazilo celodenní pršení, proto jsme připravili „mokrou“ variantu a kouzelné odpoledne se odehrálo ve školní jídelně ZŠ Štěpánov. Ta byla pro tuto příležitost krásně vyzdobena barevnými girlandami se spoustou nafukovacích balónků.

Holky a kluci si se šašky Jájou a Pájou během dvou hodin pořádně zatancovali, zasoutěžili a také zakřičeli. Jsme rádi, že to všechno školní jídelna vydržela. Ve škole kouzel Jirka Hadaš opět „blbnul“ jako o život a dětem se to mooooooooooc líbilo. S obdivem představil svého létajícího super kačera. Velký úspěch u dětí vzbudilo tvarování z balónků různých zvířátek – jezevčíka, zajíčka a jiných, co Jirka pro děti vyrobil.

V programu vystoupila taneční skupina Oáza, která našim malým dětem a jejich rodičům předvedla krásné moderní taneční vystoupení. Za to si děvčata zasloužila obrovský potlesk.

Každý účastník za svou snahu dostal od Kouzelného karnevalu mnoho odměn-nálepku nebo odznáček, kartičku Kouzelného karnevalu, nafukovacího delfína od Sluníčka a od pořadatelů Klubu rodičů a dětí ještě malé dárečky v podobě bublifuku, skákací kuličky, nafukovacího balónku na tyčce a sladkosti. Děti měly opravdu plné ruce práce a některé menší měly problém všechno unést J

Velké poděkování patří manželům Němcovým, kteří mi pomáhali se sháněním odměn a dárků pro děti.

Užili si to nejen děti, ale vyřádili jsme se i my rodiče. Jedním slovem to bylo kouzelné sobotní odpoledne. 

Dětský den s kouzelníkem Dětský den s kouzelníkem Dětský den s kouzelníkem
Dětský den s kouzelníkem Dětský den s kouzelníkem Dětský den s kouzelníkem
Dětský den s kouzelníkem Dětský den s kouzelníkem Dětský den s kouzelníkem

Kůzlata v Březcích

Ve středu 22.5.2013 se byly maminky se svými dětmi z Klubíku podívat na kůzlata v Březcích u rodiny Veselských. Kůzlata skotačila, běhala mezi dětmi, zažili jsme spoustu legrace. Děti i maminky byly moc spokojené. Mnohokrát děkujeme za milé přijetí paní L. Bambasové a panu J. Běhalovi. 

Kůzlata v Březcích Kůzlata v Březcích

Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu

Ve středu 19. června 2013 jsme měli naplánovaný výlet na kolech do družstva na koně. Prohlédli jsme si stáj a v ní ustájené koně, které jsme si mohli pohladit. Paní Bohdana byla tak moc hodná a některé odvážné děti svezla ve výběhu na koníkovi. Pak ještě děti vysadila ve stáji na hodného koníka. Děti i maminky měly zážitek a pěkné fotky na památku.

Bylo opravdu teplé slunné počasí, tak jsme se všichni s dětmi jeli osvěžit na zmrzlinu do Liboše do restaurace U Laďu. Děti si tam krátce pohrály na dětském hřišti a zaskákaly si na trampolíně. Pak jsme si ještě společně zatancovali a zopakovali dětské říkanky a básničky. Každé dítě na závěr našeho výletu dostalo malou taštičku se zrcátkem a v ní překvapení: bublifuk, skákací kuličku – hopíka, nafukovací balonek a balíček sladkostí.

Výlet se nám moc podařil. Všichni jsme spokojeně na kolech odjeli domů.

Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu
Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu Výlet na kolech do Liboše na koně a na zmrzlinu

 

Fotogalerie Klubu rodičů a dětí - ARCHIV

Výroční zpráva Klubu rodičů a dětí Štěpánov 2011

Výroční zpráva Klubu rodičů a dětí Štěpánov 2012