Horní menu

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Město > Organizační složky města > Městský útulek Kaira

Městský útulek Kaira Štěpánov 

logo KAIRA.jpg           Bez názvu.jpg     11252_samolepka-psi-tlapka-3.png

  disp. 2.jpg     dispozice útulek.jpg     3a.jpg

 

Útulek Kaira, který zdaleka není „jen“ útulkem

 

K povinnosti měst a obcí patří i odchyt volně se toulajících zvířat. Útulek pro odchycené, týrané a toulavé psy byl ve Štěpánově zřízený v roce 2009. Za ty roky jím prošlo 583 psů, 54 koček, vodní i suchozemské želvy, ježci, zranění holubi, andulky, a dokonce i sele. Práce je to tedy náročná, ale rozhodně pestrá…

 

Od ledna 2023 je útulek ve Štěpánově organizační složkou města a já jsem byla jmenovaná jeho vedoucí. Před zahájením intenzifikace ČOV jsme se starostou, místostarostou a městskou policií hledali prostor na přechodný přesun útulku. Nakonec jsme se z Benátek přestěhovali do prostor dvoru za Hruškou a služebnou policie, kde ještě zůstáváme. Návrh výstavby útulku vidíte v záhlaví článku, bude-li se dařit, již letos by se mohlo se stavbou – znovu v Benátkách – začít. Zde by snad časem mohla být také malá veterinární ordinace, jíž by se ujal MVDr. Jan Horký. Právě on v útulku provádí veterinární dozor a společně také již dvanáct let každý měsíc provádíme pod záštitou útulku i čipování psů a očkování psů, koček, koní či králíků.

 

Vedle klasických „služeb“ útulku, tedy odchytu a následného odkupu psů do adopce, poskytujeme i služby „psího hotelu“, které mohou majitelé psů využít např. v době dovolené, z důvodu hospitalizace apod. Umožňujeme (na smlouvu) i venčení psů, kteří v útulku pobývají, ze strany dobrovolníků. S doprovodem nás navštěvují také děti ze základních škol či dětských domovů – vyslechnou si, co práce v útulku obnáší, a městská policie jim také předvede, jak vypadá odchytové vozidlo (to se obvykle nejvíce líbí klukům). Možnost nahlédnout „za oponu“ práce v útulku však mají samozřejmě i zájemci z řad veřejnosti, a to v rámci Dne otevřených dveří.  

den otevřených dveří prosinec 2022.jpg     

Den otevřených dveří prosinec 2022

 

Zvládáme toho hodně – a těší nás zájem, který o naši práci máte, a také veškerá projevovaná podpora. Každý rok před Vánoci Super ZOO vyhlašuje pro náš útulek sbírku, do níž mnozí z vás také přispěli. Myslí na nás i Hypermarket Globus Olomouc a je vás hodně, kdo s dárky pro zpříjemnění pobytu našich svěřenců přijedete přímo za námi. 

Na sv. Valentýna pro nás vyhlásil sbírku PetCenter v Šantovce v Olomouci.

Všem vám děkujeme za vaši přízeň!

  

 stažený soubor.jfif   logo pet 1.jpg logo globus.jpg